Письменниками не народжуються — ними стають. Практично кожен літератор до того, як писати книги, працював на звичайній роботі.
Якщо хоч трішки заглибитись в минуле будь-якого відомого автора, можна поринути у цікавий світ окремої особистості. У цій добірці міститься інформація про те, ким працювали письменники до того, як стали відомими.
Чак Поланік

Поланік доволі довго шукав себе, але завжди цікавився художньою літературою. За освітою — журналіст. Перша робота американця полягала в написанні посібників із автомобільної механіки. Через деякий час він сам став працювати механіком, тому теоретичні знання йому стали в нагоді. Працював автор і за фахом. Однак із журналістикою у нього своя особлива історія. Після закінчення університету і по цей день він публікує авторські статті в різних виданнях, але постійно робить досить довгі перерви. Першу повноцінну книгу написав у 35 років.
- Кілька років Поланік був волонтером у одному із госпісів. Чоловік перевозив тяжко хворих людей. Цей заклад надихнув його на створення книги «Бійцівський клуб».
- Чак має українське коріння. З поваги до предків письменник залишив собі українське прізвище — Палагнюк. Один із його рідних братів нині проживає на території України.
Рік Янсі

Автор популярної трилогії «П’ята хвиля» за освітою є дипломованим спеціалістом зі словесності. Закінчивши навчання в університеті, чоловік деякий час працював вчителем. Паралельно з цим був актором у любительському театрі. Однак робота за фахом Янсі не дуже влаштовувала. Згодом він звільнився зі школи і зрозумів, що не хоче бути педагогом. Протягом десяти років американець працював у податковій інспекції. Проте, любов до словесності та літератури нікуди не поділася. Рік писав прозу заради задоволення, і у 2003 році видав першу книгу. Через деякий час після вдалого дебюту автор звільнився з роботи і присвятив себе виключно літературі.
Читайте також: Що читають знаменитості
Пола Гоукінз

Авторка «Дівчини у потягу» родом із поважної сім’ї, тому не дивно, що вона свого часу закінчувала Оксфорд. В університеті майбутня письменниця вивчала політологію, економіку і філософію. Усі ці науки допомогли їй після закінчення навчання влаштуватись на роботу журналістом. Деякий час британка працювала у популярній газеті The Times, потім іще в багатьох виданнях, але журналістика не приносила їй такого задоволення, як література.
Зараз Гоукінз найбільш відома читачам через роман «Дівчина у потягу», який всього за кілька місяців став бестселером. Однак письменницьку кар’єру жінка почала задовго до виходу відомого детективу. Перша книга Поли має назву «Богиня грошей». У ній авторка показує, якими не повинні бути сучасні жінки. Потім вона деякий час видавала жіночі романи під вигаданим іменем Емі Сілвер. Але особливої популярності у цьому жанрі письменниця не здобула. «Дівчина у потягу» — це саме те, що Гоукінз подобається найбільше. Цей роман британка писала протягом шести місяців. Увесь цей час жінка тільки працювала над книгою, незважаючи на відсутність основної роботи, і її ставка виявилась виграшною.
Читайте також: рецензія на роман «Дівчина у потягу»
Джоан Ролінґ

Справжні прихильники творчості Ролінґ знають, що у цієї жінки дуже непроста доля. Кілька разів вона невдало виходила заміж, але, на щастя, життя таки налагодилось. Першою роботою Джоан була посада секретаря у відділі «Міжнародної амністії». Однак надовго на одному місці жінка не затрималася. Письменниця багато подорожувала Європою і опинилася в Португалії. Там вона працювала викладачем англійської мови. З 1995-го року Роулінг поступового віддалялась від звичного образу життя і занурювалась у літературу.
- Ідея написання книги про Гаррі Поттера прийшла до Джоан випадково, коли вона чекала на станції свій потяг. Саме тому юні чарівники потрапляли до магічної школи через дивну платформу.
- Роулінг 12 раз відмовляли у публікації «Гаррі Поттера». Одне видавництво все-таки ризикнуло видати її книгу. Після цього письменниця почала отримувати численні нагороди в галузі літератури.
Читайте також: 9 улюблених книг Джоан Ролінґ
Джордж Мартін

Автор «Гри престолів» дуже рано почав заробляти гроші, хоча і не прикладав до цього великих зусиль. У зовсім юному віці Джордж уже писав страхітливі історії, які продавав за символічну плату сусідським хлопчакам. За освітою він журналіст. Протягом трьох років працював у шаховій асоціації, після того два роки був викладачем журналістики. Але цим Мартін вирішив не обмежуватись. Чоловіку пощастило побачити Голівуд. Там він працював сценаристом, а також редактором і продюсером серіалів.
- Довгий час Мартін не визнавав фентезі достойним напрямом у літературі. Однак чоловік різко змінив свою думку, прочитавши роботи Теда Вільямса і Джека Венса.
- Письменник дуже любить капелюхи, особливо — моряцькі. Мартін зазначає, що у них дуже зручно їздити у транспорті. Підтяжки, окуляри і пишна борода — все це також є незмінним атрибутом прозаїка. Усі ці елементи виділяють його серед багатьох інших відомих Джорджів Мартінів.
Лі Чайлд (Джим Грант)

Людина, яка створила Джека Річера, не має ніякого відношення до поліції. Письменник відомий якраз через серію книг про поліцейського, якого на екрані втілив Том Круз. За освітою Чайлд юрист. Під час навчання молодий чоловік зрозумів, що не хоче бути адвокатом, а більше схильний до творчості, тому деякий час працював у театрі.
Чайлд досить довго працював на телебаченні. Він записав 40 тисяч ефірних годин, у які входили новини, рекламні ролики і авторські проекти. Переїхавши до США, він читав лекції для одного з американських університетів. Там же заснував для студентів стипендію Джека Річера.
Харукі Муракамі

Найвідоміший японський письменник сучасності часто змінював місця роботи, але не саму діяльність. У молоді роки письменник отримав наукову ступінь із драматургії. Писати він почав давно, але не вважав, що його роботи варті уваги. Муракамі протягом семи років був власником джазового пабу. Після того, як чоловіку довелося закрити заклад, на звичайній роботі він працював тільки викладачем. Переїхавши до США, японець викладав в університеті Прінстона, в Нью-Джерсі, а також у каліфорнійському університеті. Зараз прозаїк займається виключно літературою, і намагається випускати в рік по одному роману.
- Муракамі ніколи не порушує режим. Він завжди лягає спати о десятій годині, і прокидається о шостій. Протягом дня пише романи.
- Письменник є одним із найбільших поціновувачів джазової музики. Його персональна колекція нараховує приблизно 40 тисяч платівок.
- Муракамі разом із друзями регулярно відвідує ті частини Японії, у які рідко ступала людська нога. Потім робить репортажі, які публікує у глянцевих журналах.
Ч
Немає коментарів:
Дописати коментар
Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.